Türk kahvesi her yerde özel

Miras ve Kimlik Derneği tarafından Katar’ın başkenti Doha'da ilki düzenlenen "Kahvem Kimliğim Fuarı"nda Türk kahvesi ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Türk kahvesi her yerde özel


Katar’ın başkenti Doha'da ‘Miras ve Kimlik Derneği’ tarafından Katar Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 7 Mart'a kadar devem edecek fuarın açılışına, Türkiye'nin Katar Büyükelçisi Ahmet Demirok ve Doha Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Aykaç da katıldı.

Bölgede ilki düzenlenen fuara, aralarında Türk kahvesinin de bulunduğu 12 farklı ülkeden kahve çeşitleri tanıtılıyor. Fuarda en çok ilgiyi Türk kahvesi görüyor. Fuarın düzenleyicisi Miras ve Kimlik Derneği yetkilileri, kahvenin dünya medeniyeti ve bütün insanların ortak değeri olduğunu belirterek, fuarın hedeflerinin başında Katar ve Körfez'deki kahvenin tarihine, geleneksel kullanımına, kimlik ve kahve arasındaki derin ilişkiye dikkati çekmek istediklerini aktardı.
Türkiye’yi temsilen fuarda stand açan Yunus Emre Enstitüsü görevlileri, Türk kahve kültürü ve tarihinin yanı sıra Türkiye ve enstitünün faaliyetleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 12:43

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52