Ramazan pidesine yeni lezzet

Ramazan ayının vazgeçilmezi pide için Puratos, eski zamanların damak tadını günümüz teknolojisiyle birleştiren ‘O-tentic Durum’ ile yeni reçeteler geliştirdi.

Ramazan pidesine yeni lezzet
Aileleri ve dostları büyük sofralarda buluşturan Ramazan ayı yaklaşırken, aklımıza ilk olarak sofralarımızı ısıtan sıcacık ramazan pideleri geliyor. Ramazan ayında, iftara dakikalar kala bile fırınların önlerinde pide kuyrukları görmeye aşinayız. Yılın bu ayının vazgeçilmez lezzeti olan Ramazan pidesi, gerek malzemesi gerek yapılışıyla yüzyıllardır Türk mutfağında önemli bir yer tutuyor

Ramazan ayının vazgeçilmezi pide için Puratos, eski zamanların damak tadını günümüz teknolojisiyle birleştiren ‘O-tentic Durum’ ile yeni reçeteler geliştirdi. Bu ürünle doğal mayalanma yöntemleriyle yapılmış ekmeklerin yapısına ve tadına ulaşmak mümkün. O-tentic hiçbir katkı ve yapay tatlandırıcı içermiyor. Üretiminde kullanılan durum buğdaylarının, İtalya’nın Puglia bölgesinde özel olarak yetiştirilmesi bu lezzetin en büyük sırrı olarak kaydediliyor.

O-tentic Durum, Ramazan pidesinde farklılık yaratmak isteyen fırıncılara ekşi hamurlu ekmeklerin lezzetinde ürünler yapma olanağı sağlanıyor. Ayrıca, yüksek su kaldırma özelliği sayesinde maliyetten kazanç sağlanırken; pidenin içerdiği nemi koruyarak raf ömrünü uzatıyor. Tamamen doğal fermantasyon yöntemleriyle üretilen O-tentic Durum, geleneksel İtalyan ekmeklerinden çeşit ekmeklere, simitten Trabzon ekmeğine kadar pek çok ekmek çeşidinin yapımında kullanılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 11:06

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52