Fersan hasat şenliğine başladı!

Yıllık 22 milyon litre sirke üreten ve 5 farklı bölgede dikim alanı bulunan Fersan, 3 milyon ton tohumla Hıyar ve Jalapeño üretiminde hasat dönemine başladı.

Fersan hasat şenliğine başladı!

Gıdavitrini - Ürün gamında; sirke, turşu, şalgam, jalapeños, limon sosları, nar ekşisi, ekşili sos, temizlik sirkesi ve sirkeli içecekler bulunan Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven ve Ege Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Nafiz Delen hasat dönemine başladıklarını ve ham maddelerini özenle kendi ziraat ekipleriyle takip ettiklerini belirterek, “Fidesinden hasatına, üretimden son ürüne kadar takip ediyoruz. Jalapeño biberimizi Gördes ve Bayındır’dan, salatalığımızı Burdur, Gördes, Akhisar ve Afyon Sandıklı’dan alıyoruz” dedi.

Manisa Gördes, Akhisar, Burdur Gölhisar, Afyon Sandıklı ve İzmir Bayındır’da 5 farklı bölgede dikim alanlarının bulunduğunu da vurgulayan Güven, “Tüm zirai uygulamalarımızı 30 yılı aşkın süredir Prof. Dr. M.Nafiz Delen ile 4 kişilik ziraat ekibimizin kontrolü altında gerçekleştiriliyoruz. Hıyar ve jalapeño üretimlerimiz için dikimlerimizi yaklaşık olarak bin dekarlık alanda gerçekleştiriyoruz. 100’ün üzerinde üretici ile çalışmaktayız ve 3 milyon ton tohum kullanıyoruz. Gelen ürünleri aynı gün tanklarımıza basıyoruz.” dedi. 

Hasat döneminin yaklaşık 130 gün kadar sürdüğünü belirten Delen; "Hasadımızın düzenli olarak pestisit kontrolleri yapılırken, üretim süreçlerinde doğal dengeye zarar vermediğimiz, fiziksel ve kimyasal düzeyde ürünlerimiz zararlı olmadığı ve yasal şartlara uygun şekilde hareket ettiğimiz için “İyi Tarım Uygulamaları Global GAP” sertifikasına sahibiz ve sertifikamızı her yıl yenilemekteyiz” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52