Edirne 'Ciğer Festivali'ne hazırlanıyor

Trakya'nın festival başkenti Edirne, sezonu Ciğer Festivali'yle açıyor. Bu yıl 4. kez düzenlenecek festival 25 Nisan'da başlayacak.

Edirne 'Ciğer Festivali'ne hazırlanıyor
Her yıl bahar ayında bir çok festivale imza atan Edirne Belediyesi bu yıl ilk festivaline Bando ve Tava Ciğer Festivali ile başlayacak.4 yıldan beri bahar aylarında gerçekleştirilen Tava Ciğer Festivali’nin çeşitli etkinliklerle 3 gün boyunca süreceği kaydedildi.

Final gününde Saraçlar caddesinde tonlarca ciğerin pişirilerek halka dağıtılacağı festival hakkında açıklama yapan, Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Dernek Başkanı Bahri Dinar, “Edirne’nin düğünü başlıyor ama ne mutlu ki bize bu bizim için büyük şeref, ilk düğün bizim düğünümüz, 25-26-27 Nisan tarihlerinde Edirne Bando ve Tava Ciğer Festivali yapılacak.

Belediye Başkanımız Recep Gürkan ilk jesti bize yaptı. İlk festivali bizim festivalimiz ile başlıyor. Artık bu tarihlerde ciğercilerin ve Edirne’nin düğünü var. Herkese bu festivalde ciğer dağıtacağız. Geçen yıl bir tonun üzerinde ciğer dağıtıldı. Bu sene katılımların artması bekleniyor. Daha önce Balkanlar’dan çok katılım gerçekleşmişti. Bu yıl da yakın illerden ve Balkanlar’dan büyük bir katılım olması bekleniyor. Özellikle bu yıl festivale uluslararası televizyonlar aracılığıyla  da bütün herkesi davet edeceğiz. Artık Tava Ciğer’in ünü Türkiye sınırlarını aştı. Sevinçliyiz, 27 Nisan’da herkesi Edirne’ye ciğer yemeye bekliyoruz. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ı da orada ustabaşı olarak göreceğiz” dedi.

Geçen yıllarda Mayıs ayında yapılan Tava Ciğer Festivali’nin bu yıl Nisan ayında yapıldığını belirten ciğer ustası Kemal İmrak, festivali en iyi şekilde yapmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Hürfikir Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 15:28

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52