Adana'da akademik yemek şovu

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi tarafından “Uluslararası Yemek Günü” düzenlendi.

Adana'da akademik yemek şovu
Avrupa Birliği LLP/Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında eğitim için Çukurova Üniversitesi'ne gelen yabancı uyruklu öğrenciler, ülkelerine özgü milli yemekleri yapıp hünerlerini sergiledi.

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi tarafından her dönem düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Uluslararası Yemek Günü” yine renkli görüntülere sahne oldu. Almanya, Polonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, İspanya, Portekiz, İtalya ve Hollanda’dan eğitim için gelen öğrencilerin hazırladığı yemeklerin sunulduğu alakart restorandaki etkinliğe, akademisyenler ve Türk öğrenciler de katıldı. Öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları yöresel yemeklerini konuklara, yine ülkelerine özgü gösteriler eşliğinde ikram etti.

Bu tür etkinlikleri düzenlemelerindeki amaçlarının, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kültürel kaynaşmasının sağlanması olduğu belirten Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, “Eğitim için Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin Türk öğrencilerle kaynaşmasını sağlamak için yaptığımız sosyal etkinliklerimiz devam edecek.” dedi.

10 Avrupa ülkesinden toplam 62 Erasmus öğrencisine ev sahipliği yaptıklarınıda belirten Prof.Dr.Harun Arıkan, eşsiz doğa manzarası ve kaliteli eğitimiyle dünya üniversiteleriyle yarışan Çukurova Üniversitesi öğrencisi olmanın,Avrupa’dan gelen öğrenciler için eşsiz bir seçenek olduğunu söyledi. iha.com.tr

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 15:24

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52