Afyon lezzetleri yarıştı

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yöresel Yemek Yarışması, 60 yarışmacının katımıyla Lezzet Durağı'nda yapıldı.

Afyon  lezzetleri yarıştı
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yöresel Yemek Yarışması, 60 yarışmacının katımıyla Lezzet Durağı'nda yapıldı. Sosyal faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kent Konseyi, gelenek hâline getirdiği Yöresel Yemek Yarışması'nı bu yıl dördüncü kez gerçekleştirdi.

Lezzet Durağı'nda yapılan yarışmaya, 60 yarışmacı katıldı. Lezzetlerin yarıştığı yarışma, hamur işi, tatlı ve ana yemek olmak üzere üç kategoride yapılırken, yarışmacılar derecece girmek için lezzet ve ikramda birbirleriyle yarıştı. Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir, yarışmaya gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek yarışmacılara başarılar diledi. Yarışmaya, beklenenin üzerinde katılım olduğunu belirten Birliktir, bu yoğun katılımın, yarışmanın ne derece önem kazandığının göstergesi olduğunu söyledi. Birliktir, Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne,İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, İl Kültür ve Turzim Müdürlüğü'ne, Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği ile Kasaplar ve Sucukçular Odası'na verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 17:05

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52