Hijyen'de 5 Temmuz kritik gün

Türkiye genelinde 5 Temmuz 2014’te yürürlüğe girecek olan yönetmeliğe göre hijyen belgesi almayan esnaflar para cezası ile karşı karşıya kalacak.

Hijyen'de 5 Temmuz kritik gün
Türkiye genelinde 5 Temmuz 2014’te yürürlüğe girecek olan yönetmeliğe göre hijyen belgesi almayan esnaflar para cezası ile karşı karşıya kalacak.

Aydın'ın Didim ilçesinden esnafa önemli hijyen uyarısı geldi. Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu hijyen eğitimlerini İlçe genelinde devam ettirdiklerini belirterek “Aydın İl Genelinde bu eğitimler veren oda olarak en öndeyiz fakat almayan esnaflarımız bulunuyor; bu noktada bu esnaflarında odaya gelerek bu konuda bilgi almalarını istiyoruz” dedi.

5 Temmuz 2014’te yürürlüğe girecek olan yönetmeliğe göre hijyen belgesi almayan esnaflar para cezası ile karşı karşıya kalacak. Esnafların bu konuda hijyen belgelerini alması noktasında eğitimlerin sürdüğünü belirten Oda Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim’in Hijyen eğitimleri konusunda Aydın’da öne çıkan ilk oda olduğunu ve Türkiye genelinde de elde edilen rakamlar doğrultusunda oda olarak iyi noktalarda olduklarını söyledi. Yönetmeliğin yürürlüğe gireceği güne kadar Hijyen belgesi almayan esnafların bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirten Pektaşoğlu “5 Temmuz 2014’ten sonra hijyen denetimleri başlayacak. Belgesi olmayan esnafa 250 lira ile 1000 TL arasında para cezası verilecek. Bu yönetmelik doğrultusunda gıda üretimi perakende işyerleri, insani tüketim amaçlı sular, kaplıca, sauna, hamam, berber, kuaför dövme pircing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları, otel, motel pansiyon, misafirhane gibi yerler ile hijyen eğitimi verilmesi gereken diğer iş kolları bu belgeyi almak zorunda; Esnaflarımız bu noktada belgeleri almaları için odamıza müracaat etsinler” diye konuştu. iha.com.tr

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 10:54

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52