Alkol hayatınızı zehir etmesin

Güvenli bir alt tüketim sınırı bile bulunmayan alkole karşı Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, "mutluluğunuzu alkol bozmasın" uyarısında bulundu.

Alkol hayatınızı zehir etmesin


Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, yılbaşı kutlamalarında alkolün istenmeyen sonuçlara yol açtığını belirterek, "Yeni yıla sevdiklerimizle sağlıklı girmenin mutluluğunu alkol bozmasın" dedi.

Öztürk, yazılı açıklamasında, alkol alarak kontrolünü kaybeden kişilerin kendileri ve çevreleri için tehdit oluşturabileceğini vurgulayarak, alkolün zararlarına dikkati çekti.

Geçen yıl bu konuda farkındalık yaratmak için etkili çalışmalar yaptıklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:
"Yeni yıl eğlencelerinin yanlış bir anlayışla alkolle birleşmesine ve bu birleşmenin görünür, görünmez, kısa ve uzun vadeli çok sayıda zarara yol açmasına karşı durduk. Yeni yıla girmenin mutluluğu, alkol tüketimi nedeniyle kabusa dönüşmesin. Alkol, bir kadehi bile sağlık riskleri barındıran toksik bir maddedir. DSÖ, sağlık açısından alkol kullanımında güvenli bir alt sınırın olmadığını belirtiyor. Yeni yıla sevdiklerimizle sağlıklı girmenin mutluluğunu alkol bozmasın. Yılbaşı kutlamalarında alkol nedeniyle istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu tehlikeye karşı farkındalık kazanalım, duyarlı olalım."

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 15:19

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52