Lezzetin Oscar'ı Fora Zeytin'e

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen "Üstün Lezzet Ödülü"ne Fora Kuru Sele Zeytini layık görüldü.

Lezzetin Oscar'ı Fora Zeytin'e


Gıdavitrini - Türkiye'nin önde gelen zeytin üreticilerinden Fora Zeytin, dünyanın en prestijli lezzet ödülünü aldı. Fora Kuru Sele Zeytini, merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen "Üstün Lezzet Ödülü"ne (Superior Taste Award) layık görüldü.
Balıkesir'de dünyanın en büyük zeytin işleme tesisine sahip olan Fora Zeytin, kalitesini ve üstün lezzetini uluslararası boyutta tescilledi. Fora Zeytin; merkezi Brüksel’de bulunan, Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi) mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri onaylayan "Üstün Kalite ve Tad Ödülü"ne layık görüldü. 
Dünyaca ünlü şeflerden oluşan, Avrupa’nın lezzet konusundaki lider bağımsız otoritesi olan The International Taste & Quality Institute – iTQi; dünyanın dört bir yanındaki üstün lezzetli ve içecekleri test etme ve tanıtma üzerine faaliyet gösteriyor. Fora Kuru Sele Zeytini; mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri uluslararası boyutta onaylayan bir ödül olan "Üstün Lezzet Ödülü"nü (Superior Taste Award) aldı.
ULUSLARARASI TANINIRLIKTA TEK ÖDÜL
Uluslararası alanda lezzette kalitenin tek adresi olarak kabul edilen bu ödülü almaktan büyük gurur duyduklarını ifade eden Fora Zeytin Genel Müdürü Efe Yazıcı, şunları söyledi: 
"Aldığımız Üstün Lezzet Ödülü ile bu kalitemizi ve lezzetimizi uluslararası boyutta tescillemiş olduk. Kanaat liderleri olan jüri üyeleri, Avrupa’nın en prestijli 16 aşçılık ve içecek dernekleri arasından seçiliyor. Uluslararası tanınırlıkta tek ödül olan bu ödülü almamız büyük önem taşıyor.
Fora Zeytin olarak hep yüksek kaliteli, sağlıklı ve lezzetli ürünler sunmak için çalışıyoruz. Fora Kuru Sele Zeytin’i üretirken özenle seçilmiş Gemlik Çeşidi siyah zeytinleri doğal yöntemlerle kurutuyoruz ve sağlıklı cam ambalajda sunuyoruz. Bu ödülle her kavanozda sağlıklı ve hijyenik zeytin sözümüze artı olarak üstün lezzet garantisi vermiş oluyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 11:32

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52