Bayram öncesi sahte gıda uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüketicilerin bildiği tanıdığı esnaftan alışveriş yapmaları konusunda uyarıda bulundu.

Bayram öncesi sahte gıda uyarısı


Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşların bildiği tanıdığı esnaftan alışveriş yapmaları konusunda uyarıda bulundu.
Ramazan Bayramı alışverişine çıkacak olan vatandaşların sağlıksız ürünler satın almaması gerektiğinin altını çizen TESK Genel Başkanı Palandöken, şu bilgileri verdi:
"Bütçeye uygun olsun diye tercih edilen kilogram fiyatı piyasa değerinin çok altında olan gıda ürünleri var.
Merdiven altı diye tabir ettiğimiz sağlığa uygun olmayan ve hangi maddeler ile yapıldığını bilmediğimiz bu ürünler sağlığımızı tehdit ediyor.
Özellikle baklava,  şekerleme ve çikolata ürünlerinin yoğun talep sebebiyle taklitleri çok fazla yapılıyor. Vatandaşımız bayramda sağlığından olmamak için bu taklitçilerden ve ürettikleri ürünlerden uzak durmalıdırlar dedi."
MERDİVEN ALTI SATICILAR ESNAFLARIN EKMEĞİYLE OYNUYOR
Vatandaşın tanıdığı ve bildiği esnaftan alışveriş yapması gerektiğini vurgulayan Palandöken, sözlerini şu cümlelerle tamamladı:
"Taklit gıda ürünü satanlara asla prim verilmemeli. Baklavanın da şekerleme çeşitlerinin de kilogram fiyatı bellidir. Bu fiyatların altında satış yapanlar hijyenik olmayan koşullarda üretip satış yaparak, işini hakkıyla yapan esnafımızın da ekmeğiyle oynamış oluyor. Vatandaşımız tanıdığı ve bildiği esnaflardan alışveriş yapmalı.
Bayramı mutlu şekilde ailenizle geçirmek varken mide rahatsızlığı ile hastanede geçirmek istemiyorsanız merdiven altı gıda ürünleri almayın. Ceviz ve fındığın kilosu 60 ile 70 TL arasında değişirken 10-15 TLye baklava olur mu? diyerek sözlerini noktaladı."

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 14:53

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52