Ekici Peynir’den aç-kapa ambalaj

Ekici Peynir, sektördeki yeniliklerine bir yenisini daha ekledi ve Türkiye’de ilk kez kullanılan aç-kapa özellikli ambalajıyla ürünlerin tazeliğini koruma altına aldı.

Ekici Peynir’den aç-kapa ambalaj

Süt ve süt ürünleri sektörünün öncü kuruluşu Ekici Peynir, sektördeki yeniliklerine bir yenisini daha ekledi.   Türkiye’de ilk kez Ekici Peynir tarafından kullanılan aç-kapa özelliğiyle, paketi açılan peynirler son kullanım tarihine kadar lezzetini ve tazeliğini koruyor. Pratik kullanımıyla tüketicilere kolaylık sağlayan ambalaj, daha hijyenik ve sağlıklı saklama imkanı sunuyor. Artık peynirlerinizin taze kalması için ekstra bir şey yapmanız gerekmeyecek.
Yarım asrı aşkın süredir sadece peynir üretimi yapan Ekici, Türkiye’de ilk kez uyguladığı yeni ambalaj sistemi ile paketlerini açılması daha kolay ve pratik hale getirdi. Türkiye’de ilk kez kullanılan yeni ambalaj uygulaması kapak folyo görevi görürken, kullanım kolaylığı sağlıyor ve ürünler klasik ambalajın aksine son tüketim tarihine kadar tazeliğini koruyor.
Ürün açıldıktan sonra tekrar kapatarak aç – kapa ambalaj olarak kullanılabiliyor. Ambalajın bu özelliği sayesinde, ürün aynı kabında, sağlıklı ve pratik bir şekilde tüketilinceye kadar korunuyor. Dolayısıyla peynir için ayrı bir saklama kabına gerek kalmıyor.
Uluslararası standartlarda hijyen
Ekici Peynir Satış ve Pazarlama Müdürü Suat Gül yaptığı açıklamada Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın olarak kullanılan Top-Forming ambalaj sayesinde ürünlerin uluslararası standartlarda, hijyenik koşullarda paketlendiği için manuel olarak satışı yapılan peynirlere göre daha sağlıklı olduğunu söyledi.
Gül;  “Ar-Ge ve teknolojiye yatırımın, kalıcılığın önemli bir adımı olduğuna inanan Ekici Peynir’in yeni ambalajları ilk etapta dilimli kaşar ve dökme beyaz peynir ile piyasada yerini alacak. Önümüzdeki günlerde tel peynir ve klasik beyaz peynir gruplarında raflarda olacak.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52