BASF uygulama mutfağını açtı

BASF, gıda sektörüne yönelik çözümlerini uygulamalı olarak sergilemek amacıyla İstanbul’daki merkez ofisinde bir uygulama mutfağı açtı.

BASF uygulama mutfağını açtı
GIDAVİTRİNİ - BASF Human Nutrition (Gıda, içecek ve besin takviyesi) Bölümü, bu girişimle bölgeye özel ihtiyaçları daha iyi analiz ederek, Orta Doğu, Rusya/BDT ve Afrika’daki müşterilerine daha da yakınlaşmayı hedefliyor.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin global iş birimi olan İnsan Beslenmesi Bölümü, İstanbul’da yeni bir Uygulama Mutfağı (Kitchen Lab) açtı. BASF, dünya standartlarındaki bu laboratuvarla Orta Doğu, Rusya/Bağımsız Devletler Topluluğu ve Afrika’daki müşterilerine gıda çözümlerinin formülasyonu ve uygulamasına yönelik özel olarak tasarlanmış destek sağlayacak.

BASF’nin İstanbul’daki merkez ofisinde açılan Uygulama Mutfağı, BASF Human Nutrition Bölümü’nün global uygulama laboratuvarları ağının önemli bir parçası olacak. Bu ağı kullanan şirket müşterileri, dünyanın dört bir yanındaki uzmanların deneyiminden ve bilgisinden faydalanacak. İstanbul’daki Uygulama Mutfağı’nda, HACCP (Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları) standartları uygulanıyor.

Ürün analizleri, reçete geliştirme ve uygulama teknolojileri
BASF, Uygulama Mutfağı’nda geniş kapsamlı hizmetler sunuyor. Örneğin; müşterilerle birlikte bölgeden bölgeye farklılık gösteren sıcaklık ve nem gibi iklimsel koşullara ilişkin etkin ve akıllı çözümler bu laboratuvarda geliştiriliyor.
Gıda ürünlerinin lezzeti, dokusu ve rengi müşterilere, dağıtıcılara ve diğer ortaklara yönelik düzenlenen teorik ve pratik eğitimler sırasında önemli bir role sahip bulunuyor.

BASF Human Nutrition Avrupa Bölgesel İş Yönetimi Uygulama Başkanı Dr. Thorsten Schmeller, konuyla ilgili olarak “Müşterilerimiz ve ortaklarımız reçetelerini formüle ederken zorluklarla karşılaştığında, kendilerini doğru çözümü birlikte bulabileceğimiz Uygulama Mutfağı’na davet ediyoruz. Ayrıca, müşterilerimize ürünlerinin gelecekte potansiyel olarak neye benzeyebileceğini göstermek üzere yeni gıda konseptleri üzerinde proaktif çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

BASF Human Nutrition Bölümü global iş birimi Başkanı Michael Ceranski, “Gıdanın kültürle yakından bağlantılı olduğunu ve kültürün de yerel bir değer olduğunu biliyoruz. Yeni Uygulama Mutfağı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmet verme imkânının yanı sıra yerel ve bölgesel tüketici eğilimlerini de daha iyi anlama şansı sunuyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 16:00

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52