Lahmacun Avrupa'da ödül aldı

1961 yılından beri her yıl düzenlenen lezzet ve kalite ödülleri sahiplerini buldu. Tatlıses Lahmacun "Üstün Tat ve Kalite Ödülü"ne layık görüldü.

Lahmacun Avrupa'da ödül aldı
Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (International Taste & Quality Institude - ITQI) 1961 yılından beri her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. Ülkemizin ilk ve tek Superior Taste Award sahibi çiğ köfte üreticisi Tatlıses Gıda, geçtiğimiz gün düzenlenen törende lahmacun ile de aynı ödüle layık görüldü. Geleneksel lezzetlerimizi başarıyla ulusal arenada temsil eden marka, dünya çapında kabul gören bu ödülle ülkemize yeni bir başarı daha kazandırdı.
57 ülkeden 1.500'den fazla yiyecek ve içecek, International Taste and Quality Institute’ye getirilerek birbirinden farklı lezzet testlerine tabi tutuldu. Markalarının yerel ve uluslararası pazarda farklılaşmasını ve bilinirliğinin artmasını isteyen Türk şirketler de, ürünlerinin Superior Taste Award ile sertifikalanması için Brüksel’e gönderdi. Yiyecek ve içeceklerin lezzetlerinin değerlendirilmesi 60 yıldızlı şef ve 60 sömeliyen tarafından kapalı göz testi ile gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl çiğ köfte ile Superior Taste Award alan Tatlıses Gıda, bu yıl da bir başka geleneksel lezzetimiz olan lahmacun ile Türklerin gıda sektöründeki başarısını tescil ettirdi.
Hem çiğ köfte hem de lahmacun ödül gururu
Tatlıses Gıda Genel Müdürü Elif Attepe, "Markamızın dünya çapında kabul gören ‘Üstün Tat ve Kalite Ödülü’ne ikinci kez lahmacunla layık görülmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Lezzetin tüketiciler için önemli olması, yüksek kaliteli ürün beklentisinin artması, Türk yiyecek ve içeceklerine ulusal ve uluslararası pazarda talebin büyümesi adına ITQI’nin çalışmalarının büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. ‘Üstün Tat ve Kalite Ödülü’ne sahip “ilk ve tek” çiğ köfte markasıydık, şimdi lahmacun ile de bu başarıyı tescilledik. Hedefimiz geleneksel ürünlerimizin tüm dünyada tanınırlığının ve tüketiminin artması, ülkemizin gıda sektöründe daha büyük başarılarla anılması” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 15:22

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52