TMO'nun hamlesi simsarı bozdu!

Temel beslenme ürünlerinde yaşanan zammın kabul edilemez olduğunu söyleyen TESK Başkanı Palandöken, oyunun bozulduğuna dikkat çekti.

TMO'nun hamlesi simsarı bozdu!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı açıklamada, piyasada patates fiyatları ile birlikte bakliyat fiyatlarında bir anda başlayan artışların kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, "Spekülatörler tarafından başta pirinç, kuru fasulye, nohut ve patates olmak üzere uygulanmaya konan oyun bozuldu. Fiyatı 5 liraya çekilmeye çalışılan pirinç raflarda 2,90 liraya satılmaktadır. TMO Osmancık yerli pirincini piyasaya sürerek spekülatörlerin oyunu bozdu" dedi.

"REKOLTE FAZLA"
Bu sene pirinç rekoltesinin çok yüksek olmasına rağmen ellerindeki eski pirinci piyasaya sürmeden evvel fiyat artışı senaryolarını uygulamaya koymak isteyenlerin oyununun bozulduğunu söyleyen Palandöken, şöyle devam etti:
"Bakliyat fiyatlarında bir oyun oynanmak istendi ama erken bozuldu. Vatandaşın en temel yiyeceklerinin başında gelen pirinç, patates ve fasulye gibi bakliyatların fiyatlarındaki spekülatif artışlar kabul edilemez. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin müdahalesi ile pirinç fiyatlarındaki artış bitmiştir. Üç büyük şehirde fasulye fiyatları 6 ile 7 lira, patates fiyatları ise 2,4 ila 2,79 kuruş arasında seyretmektedir. Kısa zaman içerisinde hiç kuşkusuz fiyatlar daha da aşağı gelecektir. Spekülatörlere asla kanmayın."

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 17:21

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52