Enerji içeceği bir can daha aldı!

Enerji içeceğine bir kurban daha. Genç Rugby oyuncusunun enerji içecekleri yüzünden ölmüş olması İngiltere'de gündemin ilk sırasına oturdu.

Enerji içeceği bir can daha aldı!

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki Rugby oyuncusu Joshua Merrick'in enerji içeceği tüketip gece uykusunda ölü bulunması ülkeyi ayağa kaldırdı.

İngiltere'nin Manchester kentinde yaşayan 19 yaşındaki Rugby oyuncusu Joshua Merrick yoğun bir şekilde spor antrenmanı yapıp Kraliyet Donanmasına katılabilmek için yüksek dozda kafein içeren Animal Rage adındaki enerji içeceklerinden içti ve antrenmana çıktı. Gece uyumak için oteldeki odasına giden gencin sabah yatağında ölü bulunması Glasgow'da iş gezisinde olan babası dahil tüm ülkeyi yasa boğdu.

Doktorların ve otopsi görevlerinin yaptıkları inceleme sonucunda antrenmandan önce yüksek dozda kafein içeren enerji içeceğinden içip Rugby antrenmanında mazur kaldığı ağır eğzersiz sonucu kalp büyümesi yaşayarak hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Toksikoloji testlerini yürüten Dr Gwen Ayers açıklamalarına göre yüksek kafein içeren enerji içeceğinin Joshua'nın kalbinde komplikasyonlara yol açtığını ve ölümüne büyük oranda etki ettiğini belirtmesi aileyi ve tüm İngiltere'yi ayağı kaldırdı.

19 yaşındaki genç Joshua'nın ölümü ülkede enerji içecekleri satan ve üreten firmalara şikayet telefonları ve mailleri ile dolarken henüz hiçbir markadan bir açıklama gelmezken içeceklerin üzerinde yazan yüksek enerji sarfedilecek zamanlardan önce kullanılması önerilmez yazısı tüm herkesin elini kolunu bağladı. 19 yaşındaki Rugby oyuncusu Joshua Merrick'in enerji içeceğinden dolayı hayatını kaybettiği belirtilirken kullanım için üzerinde bulunan uyarıların dikkate alınmaması ailenin elini kolunu bağlamış durumda.
internethaber.com

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 15:52

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52