G20 bahane, yağma şahane!

Medya gücü ile dünyaya medeniyet dersi vermeye çalışan Avrupa'nın gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı. G 20 Zirvesi'ni bahane eden kalabalık marketleri yağmaladı.

G20 bahane, yağma şahane!

 


Haber / Kubilay Aktürk
Gıdavitrini - Avrupa gün geçtikçe aslına dönüyor. 20 yüzyılda medya gücü ile dünyaya medeniyet dersi vermeye çalışan Avrupa'nın gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı.

Hamburg'da G20 Zirvesi'ni bahane eden eylemciler, kenti savaş alanına çevirdi. Kontrolden çıkan kalabalık bankaları ateşe verdi, marketleri yağmaladı.
Gerek 15 Temmuz darbe girişiminde, gerekse terör örgütü PKK ile mücadelede Avrupa'nın ikiyüzlü tutumunu eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "terörü beslemeyin, gün gelir sizi de vurur" uyarıları da birer birer gerçekleşmeye başladı. 'İnsan hakları' ikiyüzlülügüyle Türkiye düşmanı terör örgütlerini bağrına basan Almanya, beslediği eşkiyaların ihanetini görmeye başladı.

Hamburg'da marketler yağmalanıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen G20 zirvesini protesto eden göstericiler gittikçe şiddetini artırıyor. Dün akşam saatlerinde göstericiler, Sternschanze bölgesini adeta işgal etti.

Almanya’nın Schulterblatt ve Susannenstr caddelerinde yoğunlaşan gösteriler, gittikçe şiddetini arttırdı. Başka semtlerdeki göstericilerin de olay yerine gelmesiyle sayıları 10 bine yaklaşan göstericiler, caddeleri ateşe verdi.

Belli aralıklarla kurdukları barikatları ve lastikleri ataşe veren eylemciler, Rewe Süpermarket, Budnikowski Kosmetikcisi gibi dükkânların camlarını kırarak içeri girip yağmaladılar. Yiyecek ve içecekleri alan eylemciler, diğer malzemeleri de ateşe attılar. Ayrıca Hamburger Sparkasse adlı bankanın kapılarını kırarak içeri giren göstericiler ışıkları yakarak otomatları söküp, tüm işyerlerine büyük çaplı maddi hasar verdiler.
Olay yerine polislerin girişine izin vermeyen göstericiler sadece sağlık ekiplerinin girmesine müsaade etti. Olaylar gece sabaha kadar sürdü.Ordunun da sokağa indiği ülkede, eylemciler kurulan barikatların arkasında rahat bir şekilde hareket ederek dükkanları yağmalamadı. G20 ülkelerinin dünyayı yağmaladığı bahanesiyle ortalığı savaş alanına çeviren kontrolsüz kalabalığın marketleri yağmalaması, Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin özüne dönüşü olarak yorumlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 16:27

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52