Meyve sebze ihracatına havalı kutu

Yaş meyve-sebze ihracatını hareketlendirecek ve ürünlerin fire verilmeden nakliyesini sağlayacak Havalı Kutu V50 piyasaya sunuldu.

Meyve sebze ihracatına havalı kutu
Olmuksan International Paper tarafından piyasaya sunulan Havalı Kutu V50, ürünlerin dalından koparılıp son tüketiciye ulaşana kadar tazeliğini kaybetmeden nakliye edilmesini sağlıyor. Sektörde ilklere imza atan Olmuksan International Paper’ın üstün taşıma performanslı ürünü, konteyner sevkiyatları için geliştirilmiş özel bir tasarıma sahip. 
Türkiye’de lider oluklu mukavva ambalaj üreticilerinden Olmuksan International Paper’ın patentli tasarımı olan Havalı Kutu V50, akıllı havalandırma sistemiyle yaş meyve sebze sektöründe bir ilk olma özelliğini taşıyor. Limon ve mandalina taşımacılığına özel tasarlanan V50, ürünün hava almasını sağlayan yapısı sayesinde ağır iklim şartlarında, uzun süreli ve çoklu aktarmalarda üstün taşıma performansı sergiliyor.
Patentli tasarımıyla yaş meyve-sebze ihracat hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracak V50’nin deneme sürecinde perakendecilerden tam not aldığını belirten Olmuksan International Paper Genel Müdürü Ergun Hepvar, “Türkiye, 2023 yılı için belirlemiş olduğu 10 milyar dolarlık ihracat hedefine emin adımlarla ilerliyor. Güvenilir ambalajımız V50 ile dış ticaretteki lokomotif sektörlerden olan yaş meyve-sebze sektörünün ihracatına katkı sağlayacağız” dedi.
Hepvar, “Avrupa’nın en büyük yedinci oluklu mukavva ambalaj pazarı olan ve iki milyon tona yaklaşan oluklu mukavva tüketimi bulunan Türkiye, International Paper için uzun vadeli bir yatırım alanı ve önemli bir büyüme platformu. Olmuksan International Paper olarak, yaklaşık 50 yıldır hizmet verdiğimiz Türkiye pazarındaki liderliğimizi yenilikçi ürünlerle pekiştirmeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 14:46

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52