Omni Diyeti harikalar yaratıyor

Beslenme düzeninden egzersize ve psikolojik motivasyona kadar pek çok unsuru içeren diyet programında sebze yemeye alternatif olarak sebzeleri içmek de öneriliyor.

Omni Diyeti harikalar yaratıyor
Omni Diyeti, hastalıklarla mücadele eden taze sebze, meyve türü gıdalarla beyni uyanık tutup kasların ve organların yüksek kondisyonda çalışmasını sağlayan yüksek kaliteli proteinleri birleştiren basit bir beslenme planıdır. 
Omni Diyeti ciddi miktarda kilo vermeyi sağlarken tüm vücut sağlığına baştan aşağı katkıda bulunuyor. Beslenme düzeninden egzersize ve psikolojik motivasyona kadar pek çok unsuru içeren diyet programında sebze yemeye alternatif olarak sebzeleri içmek de öneriliyor
Amerikalı beslenme ve sağlık uzmanı Tana Amen’ın, New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer alan ve Pena Yayınları’ndan çıkan “Omni Diyeti” adlı kitabı iki haftada 5 buçuk kilo verdiren bir beslenme planı öneriyor. 
Basit, bilime dayalı, bitkisel besinler ile yüksek kaliteli proteinlerin ideal oranından oluşan Omni Diyeti’nde Tana Amen’ın geliştirdiği diyet planına göre yüzde 70 meyve, sebze ve yüzde 30 protein tüketerek enerjiyi yükseltmek, hastalık riskini düşürmek, beyin ve hormon fonksiyonları düzenlemek, kilo vermek ve vücuda tamamen sağlık kazandırmak mümkün. Sebze ağırlıklı bu diyet vücudun ihtiyacı olan sebze alımının sadece yemekle değil, sebzeli içeceklerle de tamamlanabileceğini söylüyor. 
Tana Amen, günlük diyete daha çok besleyici yiyecek katmanın uygun yolları olarak yeşil su, buğday çimi ve sebze smoothie’leri içmeyi öneriyor.

5 porsiyon sebzeye eşit
Omni Diyeti’nde yeşil suyun taze sebze suyuna alternatif, bir tür kurutulmuş veya dondurulmuş sebze olduğu belirtiliyor ve suya eklenen bir kepçe “yeşil karışım”ın beş porsiyon sebzeye eşit olduğu söyleniyor. Yeşil suyun faydaları arasında yemeklerdeki asidi nötrleştirmeye yardımcı olması yer alıyor. Ayrıca doygunluk hissi veriyor, açlığı kesiyor ve öğünler arasında atıştırmayı önlüyor.
Omni Diyeti
Yazar : Tana Amen
Çeviri : Levent Aydoğan
Yayınevi         : Pena Yayınları
Tür         : Sağlık Beslenme - Diyet
Sayfa Sayısı : 344
Fiyat         : 24.00 TL

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 13:59

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52