Rusya kendi halkını cezalandırıyor

Biber ve nar için ithalat yasağını değerlendiren Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Rusya Devlet Başkanı Türkiye'ye müeyyide uyguluyorum derken aslında kendi halkını cezalandırıyor" dedi.

Rusya kendi halkını cezalandırıyor


Ekonomi Bakanı Elitaş, Rusya'nın Türkiye'den biber ve nar ithalatını durdurma kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Rusya'nın Türkiye'den biber ve nar ithalatını durdurma kararıyla ilgili, "Rusya Devlet Başkanı ve yöneticilerine diyorum ki Türkiye'ye müeyyide uyguluyorum derken aslında kendi halkını cezalandırıyorlar. Onun farkında, bilincinde olması gerekir" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret eden Elitaş, "Rusya'nın Türkiye'den biber ve nar ithalatını durdurması nasıl yansır" sorusu üzerine, Türkiye ekonomisinin Rusya'ya hiç bağlı olmadığını, hiç bağımlı da kalmadığını belirtti.

Elitaş, ticaretin ve askeri faaliyetlerin kurallarının farklı olduğuna değinerek, "Rusya Devlet Başkanı ve yöneticilerine diyorum ki Türkiye'ye müeyyide uyguluyorum derken aslında kendi halkını cezalandırıyorlar. Onun farkında, bilincinde olması gerekir" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 13:37

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52