Ekmekten maket bıçağı parçası çıktı

Kahvaltı için bakkaldan ekmek alan tüketici, ekmeği parçalayınca sürprizle karşılaştı. Tüketici, fırından aldığı cevapla şaşkına döndü.

Ekmekten maket bıçağı parçası çıktı
Adana'da, bir vatandaşın kahvaltı yapmak için bakkaldan aldığı ekmekten maket bıçağı parçası çıktı. Mağdur, fırından aldığı cevapla şaşkına döndü. Edinilen bilgiye göre Adana'nın Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yaşayan Erdal Eroğlu (51) önceki sabah, mahallede bulunan bir bakkaldan 2 tane ekmek aldı. Ailenin 15 yaşındaki çocukları E. kahvaltı yaparken ekmeği kopardığında, parmağında acı hissetti. E. Eroğlu, ekmeğin içinde maket bıçağı parçası olduğunu fark edince babasına gösterdi.
FIRINDAN ALDIĞI CEVAP ŞAŞKINA ÇEVİRDİ
Duyduğuna inanamayan baba, ekmeğin arasında maket bıçağı parçasını ararken kendi parmağını da kesti. Bunun üzerine ekmeği aldığı bakkal dükkanına giden Erdal Eroğlu, bakkalın fırını araması üzerine, "Dilini mi kesmiş, özür dileriz, götürüp diktirelim" şeklinde cevapla karşılaştı. Aldığı yanıt nedeniyle kendisiyle dalga geçildiğini söyleyen Eroğlu, "Dikiş atılacak şey mi yani bu? Sağlık bu kadar ucuz mu? Dondum kaldım. Sağlığımızla kimse oynamasın" dedi.
Ailece, ekmek yemekten korkar hale geldiklerini belirten Erdal Eroğlu, şöyle devam etti:
"Kimse veremez bunun hesabını. Bizim sağlığımız bu kadar ucuz mu yani? Hadi çocuğumun boğazına gitseydi, dilini parçalasaydı ya da boğazını parçalasaydı? Bunun hesabını kim verecekti?"


Erdal Eroğlu, ayrıca Tarım İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne giderek şikayette bulundu.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, adı geçen fırında, un çuvalının ipinin kesilirken, işçi hatası nedeniyle maket bıçağının kırılan parçasının una karıştığını belirtti. Fırının denetlendiğini ve para cezası kesileceğini ifade eden Aygül, somun ekmeklerinin çiziminde ve çuval iplerinin kesiminde, maket bıçağı yerine bisturi ve falçata gibi, kopmayan malzemelerin kullanılması gerektiğini tüm fırınlara tebliğ edeceklerini belirtti. haber7.com

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 17:08

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52