Gediz Tarhana Festivali'ne hazırlanıyor

Gediz’in dünyaca ünlü tarhanasını tanıtmak amacıyla düzenlenen Geleneksel Gediz Tarhana Festivali'nin 12.si bu yıl Ağustos ayının ilk haftasında yapılacak.

Gediz Tarhana Festivali'ne hazırlanıyor
Kütahya'nın Gediz İlçesinde, birkaç yıldan beri Ramazan ayına rastlaması nedeniyle bir ay öne alınan Geleneksel Gediz Tarhana Festivali, bu yıl geçmişte olduğu gibi Ağustos ayının ilk haftasında yapılacak.

Gediz Adnan Menderes Yaşam Parkı’nda düzenlenecek olan “12. Geleneksel Gediz Tarhana Festivali” şenlikleri bu yıl 02-09 Ağustos 2014 tarihleri arasında kutlanacak. Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz’i ve dünyaca bilinen tarhanasını tanıtmak amacıyla her yıl 01-07 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Geleneksel Gediz Tarhana Festivali'nin birkaç yıldan beri Ramazan ayı nedeniyle bir ay öne alındığını, bu yıl ise geçmişte olduğu gibi Ağustos ayının ilk haftasında kutlanacağını söyledi.

Belediye Başkanı Saraoğlu, “Her yıl geleneksel olarak kutladığımız Gediz Tarhana Festivali, geçtiğimiz yıllarda Ramazan Ayına rastlaması nedeniyle geri tarihe alınmış ve bu tarihlerde ifa edilmiştir. Bu yıl her zamanki tarihimiz olan Ağustos ayı ilk haftası Ramazan Bayramı sonrasına rastladığı için 02-09 Ağustos 2014 tarihleri arasında festivalimizi yapma kararı aldık. Tüm hazırlıklarımız bu doğrultuda sürmektedir. Bu yıl da çeşitli etkinliklerle dopdolu olan “12. Geleneksel Gediz Tarhana Festivali” şenliklerinin ses getireceğini düşünüyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 10:28

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52