"Sahte" Et ve Süt Kurumu'na dikkat!

Türkiye'de et piyasasını kontrol etmek ve yerli et üretimini canlandırmak için kurulan Et ve Süt Kurumu, kurumsal tabela sahteciliğiyle karşı karşıya...


Et ve Süt Kurumu, bir yandan et fiyatlarını manipüle eden simsarlarla uğraşırken, diğer taraftan da marka taklitçileriyle uğraşıyor. Piyasaya göre ucuz et sattığı için mağazalarında uzun kuyruklar oluşan Et ve Süt Kurumu'nun Antalya'da sahtesi ortaya çıktı.

Et ve Süt Kurumu'ndan yapılan açıklamada Kurumun adını ve logosunu kullanan mağazalar olduğu ifade edildi.

Marka sahteciliğiyle ilgili Et ve Süt Kurumu'ndan yapılan açıklama aynen şöyle:

"Antalya ilinde farklı adreslerde Kurumumuz ismini ve logosunu kullanmak suretiyle faaliyet gösteren mağazalar olduğu tespit edilmiştir.

Et ve süt sektöründe, piyasaya güvenilir ve kaliteli ürünler sunan, tüketicilerin ihtiyacını uygun fiyata karşılayan ve sektörde öncü bir kuruluş olan Kurumumuzun, iş bu mağazalar ile herhangi bağlantısı ve ticari ilişkisi yoktur.

Antalya ilinde Kurumumuza ait satış mağazası ya da franchising bayisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Türkiye'nin 72. büyük şirketi

İstanbul Sanayi Odası'nın Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında 72.sırada yer alan Et ve Süt Kurumu kamu kurumları arasında ise 7.sırada yer aldı. Araştırmaya göre, ESK'nın 2016 yılında üretimden satışları 1.2 milyar lira oldu.

ESK ithalatla büyüdü

Canlı hayvan ve et ithalatı ile son yıllarda büyüyen Et ve Süt Kurumu,Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında 2014 yılında 160, 2015 yılında 112. sırada yer alırken, 2016 yılında ise 72. sıraya yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 18:21

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dızu
Dızu - 7 yıl Önce

İstanbul zeytınburnunda bıtane var

SIRADAKİ HABER

banner50

banner52