Amerikalı çikolata firmasında virüs şoku

Amerikalı çikolata markasında 'ölümcül bakteri' şoku yaşanıyor. Mars Galaxy, üç ürününde ölümcül salmonella bakterisi riski bulunması nedeniyle ürünlerini geri topluyor.

Amerikalı çikolata firmasında virüs şoku

ABD'li çikolata üreticisi Mars, İngiltere ve İrlanda'da Galaxy'nin Teaser bar, Counters ve Minstrels ürünlerini geri çağırma kararı aldı. İngiliz medyasının son dakika geçtiği bilgiye göre; kararın bu ürünlerde ölümcül Salmonella bakterisi taşıma riski nedeniyle alındığı öğrenildi.

Mars, bu ürünleri elinde bulunduran herkesi yememesi konusunda uyardı. Bunun yanı sıra şirket, "Tüketiciler, ürünleri muhafaza etmeli ve tüketici memnuniyeti ekibiyle iletişime geçmeli" açıklamasında bulundu.

SALMONELLA NEDİR?

Salmonella, gıda zehirlenmelerinin en yaygın nedenlerinden biri olan bir grup bakterinin adıdır. Salmonella bakterisinin neden olduğu enfeksiyon ileri seviyede ishal, ateş, titreme, abdominal rahatsızlık ve kusmaya neden olur. Enfeksiyon, önlem alınmaması durumunda çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf insanlar için ölümcül sonuçlar doğurabilir. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 14:12

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52