Bakanlık 2700 mühendis alacak!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlık bünyesine 2700 personel alınacağı müjdesini verdi. Hangi alanlardan alım yapılacağı ve istihdam edilecek birimler haberin detayında.

Bakanlık 2700 mühendis alacak!
 

Haber / Halim Utlu 
Gıdavitrini - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2700 personel alınacağını açıkladı. Başta gıda mühendisi ve ziraat mühendisi olmak üzere su ürünleri, balıkçılık teknolojisi mühendisi, veteriner hekim, müfettiş, hukukçu, proje uzmanı ve idari eleman alımı yapılacak.

Bir süreden beri gündemde olan personel alımının, tam sayısı ve nitelikleri belli oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine, bağlı ve ilgili kuruluşlara, toplam 2700 personel alımı yapılacağı, bununla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiği duyuruldu.

Buna göre; 2000’ini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) olmak üzere toplam, 2700 kişi istihdam edilecek.

2000’ini Bakanlık bünyesinde sözleşmeli çalışacak

Personel alımı konusunda, Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kanalı ile yazılı bir açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, istihdam edilecek personelin sayı ve özelliklerini duyurdu. Bakan Çelik, "Bir süreden beri gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda 2000’ini Bakanlığımız bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) olmak üzere, toplam 2700 kişiyi istihdam etmiş olacağız." dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerine 500 kişi

Bakan Faruk Çelik'in açıklaması şöyle:
"Bakanlığımız çatısı altında istihdam edeceğimiz 2000 kişinin tamamı 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacak kimseler olacak. Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, veteriner hekim vb. alanlardan istihdam edilecek 2000 kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacağız. Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru süreci devam etmektedir."
200 kişi TKDK'na alınacak  

Tarım Kredi'nin 17 Bölge Birliği’ne bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi istihdam edilecek. Merkez Birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacak.
Ayrıca TKDK bünyesine de 200 kişi alınacak. Alınacak 200 kişi; denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK’nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 13:30

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52