AVM kapandı, restoranlar ortada kaldı

Akasya Yapı'ya ait Carrefour Vega AVM hayalet yatırıma dönüştü. 400 kişi ekmeğinden oldu, ayakta kalmaya çalışan 31 mağaza ise can çekişiyor.

AVM kapandı, restoranlar ortada kaldı
İstanbul'un en fazla ziyaretçi çeken AVM'lerinden Ümraniye Carrefour Vega can çekişiyor. Carrefour'un 15 Temmuz'da kapısına kilit vurup çıkmasıyla başlayan sıkıntılı süreç AVM yönetimini yapan CEFIC'in de yönetimden çekilmesinin ardından krize dönüştü. Akasya Yapı'ya ait Carrefour Vega AVM'de ayakta kalmaya çalışan 31 mağaza isyan etti. 

400 KİŞİ İŞİNİ KAYBETTİ 
Burada faaliyet gösteren Köfteci Ramiz'in İşletme Müdürü, yönetim olmadığı için AVM'nin yönetimini de illegal olarak markaların yaptığını dile getirdi. Şengül, temizlik için aralarında para topladıklarını ve AVM'nin iç temizliğini bu şekilde hallettiklerini söyledi. Ortada muhatap bulamadıklarını, mekanın sahibi olan Akasya Yapı ve Erdeniz Holding'den de iki haftadır randevu alamadıklarını kaydeden Şengül, "Burada ciddi bir sorun var. Markalar olarak mağduruz. Yaklaşık 400 kişi işini kaybetti. Bunun hesabını kim verecek" diye konuştu.

KAYUM BEKLENİYOR 
Özsüt Cafe'nin sahibi Emrullah Yaman, "Carrefour gittikten sonra AVM'nin giriş ve çıkışındaki tabelalar da indirildi. İnsanlar buranın kapandığını düşünüyorlar. Etrafımız inşaatlarla çevrili olduğu için de müşteri ayağını kesti" dedi. Yaman, "Toprak sahiplerinin de bir an önce duruma el koyup yönetimle ilgili işleri devralmaları şart. Kimsenin umurunda değil" diye konuştu. Şu anda kiraları, mahkemenin belirlediği Ziraat Bankası'ndaki ortak bir hesaba yatırdıklarını dile getiren Yaman, "Kayyum atanana kadar böyle gidecek. Bu AVM'ye kayyum atanırsa durumumuz çok daha kötüye gidecek" dedi. Dükkan sahipleri, ciroların yüzde 70-80 düştüğünü belirtiyor. sabah.com.tr

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 10:04

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52