Balık sezonu dualarla açıldı

Trabzon’da 1 Eylül balık sezonunun açılışı münasebetiyle Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün katımıyla bir tören düzenlendi.

Balık sezonu dualarla açıldı
Trabzon’da 1 Eylül balık sezonunun açılışı münasebetiyle Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün katımıyla bir tören düzenlendi. Törende yapılan konuşmaların ardından sezonun bereketli geçmesi için dua edilirken daha sonra tekne ile denize açılarak sezonun ilk balık ağı bırakıldı. Ağlara bol miktarda kraça ve palamut kalması balıkçıları sezon için umutlandırdı. 
Trabzon Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce organize edilen Su ürünleri av sezonu açılış törenine vali Öz’ün yanı sıra Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cahit Gülbay, Doğu Karadeniz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Mutlu kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Trabzon Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cahit Gülbay, 2014-2015 balıkçılık av sezonunun bereketli ve kazasız geçmesi temennisinde bulunarak, “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yaklaşık 110 kilometrelik kıyı şeridine sahip ilimizde bin 91 adet 5 ila 50 metre arasında balıkçı gemisi ve 4 bin 895 balıkçı tayfası ile ülkemiz karasularında balıkçılık sektörüne önemli bir katkı sağlamaktadır. Ayrıca müdürlüğümüzce ruhsatlandırılan 4 bin 21 adet amatör balıkçı denizde ve iç sularda sportif amatör balıkçılık yapmaktadır." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 08:13

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52