Bıttım, Mardin için altın değerinde

Diversey Care’in Mardinli kadınlara destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ kapsamında yenilenen sabun atölyesi ve satış ofisi, Mardin’de açıldı.

Bıttım, Mardin için altın değerinde
Sealed Air’in iş birimi Diversey Care’in 2007 yılında kaybolmaya yüz tutmuş bir değer olan bıttım sabununu kültürümüze ve Türkiye turizmine yeniden kazandırmak ve Mardinli kadınlara destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ kapsamında yenilenen sabun atölyesi ve satış ofisi, 23 Mayıs Cuma günü gerçekleşen törenle Mardin’de açıldı.
Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Sosyal Projeler Genel Koordinatörü Adalet Budak, Mardin Artuklu İlçe Kaymakamı Soner Karataşoğlu, Sealed Air ve ÇATOM’dan yetkililerin de katıldığı açılışla el emeğiyle bıttım sabunu üreten kadınlara destek olan değer zincirine yeni bir halka eklendi.

Daha iyi bir yaşam tarzı yaratmak vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren, hizmet verdiği sektörlere baştan sona sürdürülebilir çözümler üreterek daha iyi işleyen bir dünya yaratmayı amaçlayan Sealed Air, Diversey Care iş birimi ile 2007 yılında hayata geçirdiği ‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ ile kaybolmaya yüz tutmuş bir değerimizin gelecek nesillere aktarılmasına destek olmaya devam ediyor.

Mardin Valiliği, GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliği; ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezleri) desteği ile yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ kapsamında yenilenen Mardin’deki sabun atölyesi ve satış ofisi, 23 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Sosyal Projeler Genel Koordinatörü Adalet Budak, Mardin Artuklu İlçe Kaymakamı Soner Karataşoğlu, Sealed Air Kurumsal İletişim Yöneticisi Seda Doğan ve ÇATOM’dan yetkililer de katıldı.

Bıttım sabununu kültürümüze, Türkiye turizmine yeniden kazandırmak ve Mardinli kadınlara istihdam sağlayarak bölge kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlanan proje kapsamında atölyede çalışacak kadınlara teorik ve uygulamalı sabun üretimi ve iş güvenliği eğitimleri verildi. Atölyede aldıkları eğitimle geleneksel bıttım sabununu en yüksek kalite ve standartlarda üretebilen kadınların el emeklerini yansıtan sabunlar, özellikle yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor.

“Bıttım Sabunu Projesi Mardin için altın değerinde” 
Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz “‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ Mardinli kadınlarımıza önemli bir istihdam imkanı yarattı. Bu sabun atölyesinde kadınlarımız, el emekleriyle tarihimizin önemli bir değeri olan bıttım sabununa yeniden hayat veriyor. Atölyemizde daha önce sadece üretim yaparken kurulan satış ofisiyle artık gelir de sağlanabilecek. Bu anlamda ‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ Mardin için, kadınlarımız için ve gelecek nesillere aktarmak istediğimiz bir değer olan bıttım sabunu için altın değerinde. Başta bu değerli projeyi hayata geçiren Sealed Air’in iş birimi Diversey Care olmak üzere destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sealed Air’in Kurumsal İletişim Yöneticisi Seda Doğan yaptığı açıklamada “Sealed Air’in iş birimi Diversey Care olarak, 2007 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Kadından Kadına Köprü: Bıttım Sabunu Projesi’ ile Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel bir değerine sahip çıkıyoruz. Projemiz kapsamında Mardinli kadınlarımızın ürettikleri sabunları, Sealed Air iş birimi Diversey Care güvencesi ile yeni bir marka ve ambalaj altında seçkin otel ve tesislere sunma fırsatı yaratarak kadınlarımızın aile bütçelerine destek oluyoruz. Türkiye turizmine değer kattığına yürekten inandığımız projemizi, bugün, burada açılışını yaptığımız sabun atölyesi ve satış ofisi ile de bir adım daha öteye taşımanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 12:58

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52