ESK'dan et sektörüne önemli duyuru

Besilik ithalatı çalışmaları kapsamında kurumun adını kullanarak besicilerden para toplandığı duyumu alan Et ve Süt Kurumu, bu tür kişilere itibar edilmemesi konusunda besicileri uyardı.

ESK'dan et sektörüne önemli duyuru


Gıdavitrini - Et ve Süt Kurumu, besilik ithalatı çalışmaları kapsamında kurumun adını kullanarak besicilerden para toplandığı duyumu aldığını, hiç kimseye, kurum ve kuruluşa, ESK adına sözleşme yapma, taahhütte bulunma ve para toplama yetkisi verilmediğini açıklayarak, mağduriyet yaşanmaması için bu tür kişilere itibar edilmemesi konusunda besicileri uyardı.

Et ve Süt KUrumu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kurumumuz tarafından,  besicilerin taleplerini karşılamak üzere Bakanlar Kurulu Kararı ile verilen yetki çerçevesinde yurt dışından besilik hayvan ithal edileceği hususu 12 Mayıs 2016 tarihinde web sitemizden ilan edilerek kamuoyuna duyurulmuştur. Bu konudaki çalışmalarımız devam etmekte olup, taleplerin karşılanması ile ilgili program besicilerimize ayrıca duyurulacaktır.

Besilik ithal etme çalışmalarımız halen devam etmekte iken bazı bölgelerde Et ve Süt Kurumunun adı kullanılarak besicilerden para toplandığına ilişkin duyumlar alınmıştır.

Et ve Süt Kurumu hiç kimseye, kurum ve kuruluşa, Kurum adına sözleşme yapma, taahhütte bulunma ve para toplama yetkisi vermemiştir.

Besicilerimizin mağdur olmaması için bu tür kişi, kurum veya kuruluşlara itibar edilmemesi hususu önemle duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 11:38

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52