Simit Sarayı'nın Komşufırın hamlesi

Çay simit ikilisini yeniden tarif ederek ulusal anlamda lezzet zinciri oluşturan Simit Sarayı'nın yeni bir hamleye hazırlandığı iddiası gündemi değiştirdi.

Simit Sarayı'nın Komşufırın hamlesi


Gıdavitrini - Simit Sarayı'nın başarılı patronları Abdullah Kavukçu ve Haluk Okutur'un yeni bir satınalmaya hazırlandıkları iddiası gündeme bomba gibi düştü. Yeni iddiaya göre Komşufırın Simit Sarayı'nın çatısı altına giriyor. Simit Sarayı'nın Komşufırın'ı alacağı haberi sosyal medyada gündem oldu.

Unlu mamulde Türkiye'nin iki büyük şirketi Simit Sarayı ile Komşufırın satış görüşmesi için masaya oturdu. Biri Avrupa'da hızla büyüyen Simit Sarayı, diğeri de sektörün ilklerine imza atan Doruk Group Holding'in markası Komşufırın…
Simit Sarayı, Komşufırın'ı satın almak için görüşmeler yürütüyor. Uncu bir aileden gelen, babası Türkiye'nin ilk un ihracatçısı olan Doruk Group Holding'in patronu Hasip Gencer'in kurduğu Komşufırın, 3'ü İstanbul dışında toplam 75'ten fazla şubeye sahip. 2006'de kurulan Komşufırın'ın ayda 1 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.
KOMŞUFIRIN'A ÜLKER ORTAKTI
2008'de Ülker Ailesi'ne ait Yıldız Holding'in yüzde 50 hissesini satın almıştı. O dönem mağaza sayısı 10 iken, bu sayı 2013'te 74'e çıkmıştı. Yıldız Holding, 2013'te hisseleri tekrar geri vermişti. Geçen yıl KF Mutfak markasını yaratan Gencer, 2017'de 25 yeni şube açmayı hedeflemişti.
SİMİT SARAYI DÜNYADA BÜYÜYOR
Simit Sarayı ise son dönemde İngiltere'de hızlı bir büyüme içine girmişti. Londra'daki 7'nci mağazayı geçtiğimiz ay açan Simit Sarayı'nın başında Yönetim Kurulu Başkanı unvanıyla Abdullah Kavukçu bulunuyor. 2017'de sadece İngiltere'de 7 mağaza açmayı hedefleyen şirketin 250'si Türkiye'de 400 şubesi bulunuyor. 2016'da 100 milyon dolar ihracat gerçekleştiren şirketin 2017 hedefi ise 200 milyon dolar.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 13:06

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52