Fırıncılık teknolojileri Ankara’da sergilenecek

Türkiye’nin en kapsamlı ve Avrupa’nın 3. büyük fırıncılık teknolojileri fuarı IBATECH 2013, 14-17 Mart tarihleri arasında Ankara’da ilk kez düzenlenecek.

Fırıncılık teknolojileri Ankara’da sergilenecek
Markalaşmanın ve bayilik sisteminin son birkaç yıldır gelişmeye başladığı sektörde, makine ihracatının yanı sıra bazı firmalar yurtdışında perakende mağazalar kurmaya başladı. Türkiye ekmek, pasta, çikolata, dondurma teknolojileri sektöründe en çok ihracatı Rusya, Arap ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerine yapıyor. IBATECH 2013 fuarı bölgesel anlamda Türk ihracatçısı için çok önemli bir platform oluşturuyor.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Hakan Gençoğlu, bu yıl 6. kez düzenlenecek Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBATECH’in ilk kez Ankara’da gerçekleştirileceğini söyledi. Gençoğlu, şunları kaydetti:
“Ankara ve bölgesi, bayilik, satış noktası ve franchise için standartlara uygun koşullarda girişimcilerin bulunması ve hızla büyüyen, gelişen tüketici potansiyeliyle de ayrıca önem taşıyor. Ekmek makinelerinden ekmek katkı maddelerine, hamur çevirme makinelerinden; ekmek dilimleme makinelerine, pasta fırınlarına, ambalaj makineleri ve bisküvi makinelerine kadar çok geniş bir konseptte Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın 3.büyük fuarı olan IBATECH’te yatırımcılarla bir araya gelecek. Ülkemizde satın alma gücüyle paralel artan refah beklentisi, geleneksel unlu mamül tüketimini de değiştirmeye başladı. Otantik ekmeklerden kahvaltılık ve atıştırmalık unlu mamüllere kadar birçok çeşidi sunabilen perakende satış noktaları, yakın zamanda tüketici zihnindeki fırın algısını da değiştirecek. Unlu mamüllerin yanı sıra dondurma ve çikolata alanında da dev fırsatlar söz konusu. Yerli ve yabancı sektör lideri markalar en son ürünlerini bu fuarda pazara sunarak Anadolu ve çevre ülkelerden gelen binlerce satın almacıyla buluşma, yeni pazarlar keşfetme fırsatını yakalayacaklar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52