Kahve tutkunları İstanbul'da buluşuyor

İstanbul Kahve Festivali, 25-28 Aralık tarihleri arasında Karaköy’deki Galata Rum Okulu’nda kahveseverleri bir araya getiriyor.

Kahve tutkunları İstanbul'da buluşuyor

İstanbul Kahve Festivali 25 Aralık'ta Karaköy'de başlıyor. Son dönemlerde altın çağını yaşayan kahve 2014 yılında ortaya çıkan üçüncü dalga kahve akımıyla Türkiye'de de popüler hale geldi.

Yüzlerce çeşit yöresel kahvenin farklı pişirme çeşitleriyle bir kütlür haline gelmesine  organizatörler de sessiz kalmadı; bu yıl ilki düzenlenecek olan İstanbul Kahve Festivali (Istanbul Coffee Festival) böyle doğdu.

Karaköy'deki Galata Rum Okulu'nun evsahipliği yapacağı İstanbul Kahve festivali dört gün sürecek. Festivalde İstanbul'un önde gelen kahve dükkanları, özel kahve ve yiyecek, içecek markaları ile kahve makinesi üreticileri buluşacak.

Profesyonel baristalar'dan gösteri ve sunumlar, tadım ve ikramlarla gerçekleşecek festivalde, ayrıca tasarım ürünler, interaktif atölye çalışmaları, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve ilgi çekici birçok etkinlik yapılacak.


TÜRKİYE KAHVE ŞAMPİYONASI
Ayrıca kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen tek resmi organizasyon olan World Coffee Events'ın Türkiye seçmeleri İstanbul Kahve Festivali bünyesinde yapılacak.

Festivalde, hem Scae Türkiye Kahve Şampiyonası düzenlenecek, hem de kahve dünyasının seçkin firmaları bir araya gelerek katılımcılara yükselen trend olan nitelikli kahve deneyimini yaşatacak.

İstanbul Kahve Festivali 25-28 Aralık 2014 tarihleri Galata Rum Okulu'nda gerçekleşecek.

Detaylı program için //www.istanbulcoffeefestival.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 16:35

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52