İçtiğiniz kahve kişiliğinizin aynası

Kahve tüketimi üzerine yapılan araştırmada kahve tercihlerinin insanların kişiliklerini de yansıttığı ortaya çıktı. İşte kahve tercihlerinize göre karakter özellikleriniz...

İçtiğiniz kahve kişiliğinizin aynası


The Independent'te yer alan bir habere göre kahve tercihiniz kişiliğini ele veriyor. İngiltere'de yapılan araştırmaya göre, günde 70 milyon fincan kahve tüketimi gözlenmiş. Kahvenin en çok tüketilen içeceklerden biri olması üzerine klinik psikoloğu Ramani Durvasula adlı bir araştırmacı,1000 kişi üzerinde gözlem yapmış ve içilen kahve türü ile karakter arasındaki bağı araştırmış. Araştırmanın sonucuna göre kahve tercihleri ile kişilik özellikleri, içedönüklük ve dışadönüklük arasında bir bağ olduğu sonucu ortaya çıkmış.

İşte kahve tercihlerinize göre karakter özellikleriniz...

Sade filtre kahve
Tercihiniz sade kahveden yana ise genellikle titiz, sade bir hayatı tercih eden, ancak değişimlere karşı ani ve sert tepki gösterebilen, yani bir başka değişle değişimden hoşlanmayan, geleneklere bağlı kişilerdensiniz.

Klasik Latte
Durvasula'ya göre Latte tercih edenler konforlarına düşkün aynı zamanda alçak gönüllü ve güvenilir insanlardır. Bunun yanında sıcakkanlı, neşeli ve zaman zaman duygusal tepkiler verebilen kişiler olduğu da gözlemlenmiştir.

Yanında şeker istiyorsanız
Hayatı çok ciddiye almayan, spontane hareketler yapmayı seven bir karaktere sahipsiniz çok seçici bir yapınızında olduğu söylenemez. Sadece yaptığınız işlerden zevk almayı isteyen neşeli birisiniz.

Ekstra sıcak
Yale Üniversitesi'ndeki psikologların yaptığı araştırmalara göre elinde sıcak bir bardak içecek tutan insanlar, soğuk içecek tutan insanlara kıyasla daha verici, daha anlayışlı ve daha sevecenlermiş.

Cappucino
Biraz takıntılı, tatmin olmak bilmeyen, kontrolcü, hassas ve evhamlı kişilerin tercihi olduğu belirtilmiş.

Hazır kahve
Hazır kahveyi tercih edenlerdenseniz genellikle daha sakin, rahat, belki biraz umursamaz bir karaktere sahipsiniz.

Krema ekliyorsanız
Mükemmelliyetçisiniz .Sek kahvenin tadını sevmediğiniz için biraz kremayla renklendiriyorsunuz. Böylesi çok daha basit ve keyifli. Kremayı yanına istiyorsanız biraz da kontrol meraklısı olduğunuz söylenebilir. Hiçbir şey damak tadınıza kendi ayarladığınız kadar yakışamaz.

Kafeinsiz kahve
Sağlığınıza düşkünsünüz. Yeterli miktar kafein alarak kahvenin zararlarını es geçip, faydalarından yararlanmayı iyi biliyorsunuz.

Bol buzlu kahve
Sıkı bir trend takipçisi olmanız büyük olasılık, son zamanların modası olan buzlu kahvelerden vazgeçmiyorsanız özgür bir ruha sahip olduğun söylenebilir.

Double shot espresso
Sürekli uyanık kalmanı sağlayacak bir tercih. Hayatı biraz uçlarda yaşayanların bu yüzden dinç olmak ve gün boyu tüm işlere yetişmek isteyenlerin kahvesi.

Kocaman bir bardak
Kıskanılası bir hayat yaşıyorsun her şeye ayıracak vakit buluyor ve yaşamını en güzel şekilde değerlendiriyorsun. Hiçbir şeyin eksik olmasına dayanamıyorsun hepsi olsun gözüm doysun diyenlerdensin.

Yoğun aromalı
Genelde dertsiz, tasasız insanlarIarın tercihi denebilir. Plan yapmayı seven ancak yaptığı planları bir türlü uygulayamayan yoğun aromalı kahvecilerin genelde hep işlerini ertelediği gözlemlenmiştir.

Araştırma İngiltere'de yapıldığı için Türk kahvesi araştırmada yer almıyor. Bu nedenle ülkemizdeki kahvekolikler arasında bu araştırmaya göre bir sonuca varmak pek mümkün olmayacaktır.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 10:18

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52