IFCO yılda 1 milyar kasaya ulaştı

Avrupa perakende sektörünün meyve ve sebze taşıma kasa sisteminin yüzde 80’ini elinde tutan IFCO, kasa kiralamasında 1 milyar adetlik hacme ulaştı.

IFCO yılda 1 milyar kasaya ulaştı

Dünya‘daki lider perakende şirketlerine taze meyve-sebze ve gıda taşımak üzere özel olarak tasarlanan katlanabilir kasalarla hizmet veren dünyanın en büyük perakende tedarikçilerinden IFCO, bir yılda yeniden kullanılabilir ve katlanabilir plastik kasa kiralamasında 1 milyar adetlik kiralama hacmine ulaştı.

IFCO, dünyanın dört bir yanında taze gıda tedarikçilerinden zincir mağaza satış noktalarına içinde bulunduğumuz 2013-2014 mali yılında toplam bir milyar adet yeniden kullanılabilir katlanabilir plastik konteyner (kasa) sevkiyatı gerçekleştirdi. 

Avrupa’da perakende sektörünün meyve ve sebze taşıma kasa sisteminin yüzde 80’ini elinde tutan IFCO, 20 yıldan fazla süredir 180 milyondan fazla yeniden kullanılabilir ve katlanabilen plastik kasasıyla, 140  perakendeci ve 9.500’den fazla taze gıda tedarikçisi firmaya hizmet veriyor. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Afrika başta olmak üzere 31 Ülkede 45 adet yıkama merkeziyle hizmet veren IFCO, yeniden kullanılabilir ve her bir kullanım sonrasında hijyenik olarak ISO 22000 standartlarında yıkanan bir katlanabilir kiralık kasa havuzu işletiyor.

IFCO çevresel etkiyi, gıda israfını ve dünyanın dört bir yanında taze gıda tedarikçilerinin ve perakendecilerin tedarik zinciri maliyetlerini de azaltıyor. Yılda bir milyar adet kasalık taze sebze ve meyvenin karton kutu yerine IFCO kasası kullanılmasıyla, yaklaşık 75.000 aracın CO2 emisyonu, yaklaşık 600.000 kişinin tükettiği suyun çevreye etkisi ve 400.000'den fazla kişinin oluşturduğu katı atığının önüne geçiliyor. 

Daha az çevresel etkiye ek olarak IFCO, tedarik zinciri maliyetlerini ve ürün hasarlarını azaltıyor. Yıllık bir milyar gönderi sırasında IFCO, sadece bir yılda 2,7 milyondan fazla kişiye günlük olarak önerilen beş porsiyon meyve ve sebze miktarına eşdeğer olan ve ürün hasarı sonucunda ortaya çıkan 4.000 ton gıda israfının ortadan kalkmasını sağlıyor.

IFCO CEO'su Wolfgang Orgeldinger, "Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımızla bu muazzam başarıyı paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Şirketimizin büyümesi, IFCO'nun faaliyet gösterdiği 31 ülkenin her birinde taze gıda tedarik zinciri içerisinde IFCO yeniden kullanılabilir ve katlanabilen plastik kasalarının kattığı değeri ortaya koyuyor" diye konuştu.

Türkiye’nin kalite, hijyen ve tazeliğe önem veren önde gelen bir çok zincir mağazasına, taze meyve sebze ürünleri her gün 200’den fazla tedarikçi firma tarafından hijyenik IFCO kasaları ile sevk ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 15:06

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52