2017 yılı ciro hedefi 40 milyon lira

Nelipide Gurme markasıyla lezzet tutkunlarına hizmet veren Aktaşlar Lezzet Grubu, 2017 yılının ilk 6 ayında 17 milyon TL’lik ciroya ulaştı. Şirketin yılsonu ciro hedefi ise 40 milyon lira.

2017 yılı ciro hedefi 40 milyon lira


Haber / Kubilay Aktürk
Gıdavitrini - Aktaşlar Lezzet Grubu, 2017 yılının ilk 6 ayında 17 milyon TL’lik ciroya ulaştığını açıkladı. Yılsonu ciro hedefini 40 milyon TL olarak belirleyen firma, restorancılık alanında hizmet veren Nelipide Gurme markasıyla yolunda emin adımlarla ilerlediğini açıkladı. Yeni yatırımı ‘Pideor’ markasının çalışmalarına da hız veren şirket, fast-food sektörüne hızlı bir giriş yapmak için gün sayıyor.

Aktaşlar Lezzet Grubu, Ordu’da ki 4000 metrekarelik fabrikasında yaptığı yeni yatırımlarla donmuş pide üretimindeki kapasitesini günlük 200 bin adet pideye çıkardı. Üretim kapasitesinin artmasıyla bu alandaki pazar payını da beş katı oranında arttıran Aktaşlar, koruduğu pazar liderliğiyle 2017 yılının ilk 6 ayındaki toplam cirosunu, 2016’nın aynı dönemine göre yüzde 500 arttırdığını açıkladı.

Almanya ve Avrupa’ya bu ay içerisinde ilk ihracatımızı yapacağız
Aktaşlar’ın pideye sınıf atlatan markası Nelipide Gurme restoranlarında ilk beş ayda yaklaşık 100 bin adet pide tüketildiğini açıklayan Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, şirket olarak verimli bir yıl geçirdiklerinin altını çizdi. Donmuş ürün pazarı için yurt dışında ve yurt içinde yeni pazarlara odaklandıklarını söyleyen Aktaş, "Marka bilinirliğimiz her geçen gün artıyor. Tabii bu artışla doğru orantılı olarak talepte de artış yaşıyoruz. Yurt dışında bayi ağımızı oluşturarak ihracat satışlarımızı arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gürcistan ve Arabistan’a ihracatımız devam ediyor. Almanya ve Avrupa’ya bu ay içerisinde ilk ihracatımızı yapacağız" dedi.
Yılın ilk 6 ayda 10 milyon adet donmuş pide üretimi
Yılın ilk 6 ayından 17 milyon TL’lik ciroya ulaştıklarını söyleyen Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, sözlerini şu şekilde tamamladı:
"İlk altı ay içerisinde 10 milyon adet donmuş pide üretimi gerçekleştik. Bundan gurur duyuyoruz. Bu rakam bize gösteriyor ki; müşterilerimiz bizi severek takip ediyor, lezzetlerimizi beğeniyor. Bu lezzeti takipçilerimize 400’ün üzerinde personelimizle ulaştırıyoruz. Açılacak her yeni şubeyle Aktaşlar ailesini daha da büyümek istiyoruz. Kadınların bireysel güçlerini ellerine alarak ülke ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olmak için özellikle fabrikalarımızda kadın personel istihdamına önem veriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 18:03

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52