Çiftçi bu müjdeyle çifte mutluluk yaşayacak

Çiftçilere dekar başına mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacak. Türk çiftçisi, Dünya Çiftçiler Günü'nde çifte mutluluk yaşayacak...

Çiftçi bu müjdeyle çifte mutluluk yaşayacak

Çiftçilere dekar başına mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacak ve toprak analizi desteği dekar başına 2,5 lira olacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) Dahil Olan Çiftçilere Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, çiftçilere, yıl içerisinde işledikleri ÇKS'de kayıtlı tarım arazisi büyüklüğü dikkate alınarak mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacak. Toprak analizi desteği dekar başına 2,5 lira olacak.

Müracaat ettikleri toplam arazi miktarı 1 dekarın altında olan çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmayacak.
Bu arada, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB) Diyarbakır’da düzenleyeceği etkinlikle kutlanacak. Etkinlikte, Kadın Çiftçi Eğitimi Programı sertifika töreni de yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52