Erdoğan'dan 'uygun kurban' direktifi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifiyle üreticinin de tüketicinin de fiyatlardan memnun olacağını söyledi.

Erdoğan'dan 'uygun kurban' direktifi


GIDAVİTRİNİ - Şanlıurfa’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlıkla ilgili çalışmaların yapıldığını ancak bir fiyat telaffuz edemeyeceğini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DİREKTİFİ VAR!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurban ahkkındaki direktifini hatırlatan ve fiyatın ne olacağı konusunda şimdilik bir şey söylemenin mümkün olmadığını dile getiren Bakan Fakıbaba, "İşi rakamlarla ifade etmem ama Fakıbaba olarak, samimi bir şekilde Cumhurbaşkanımızın bana direktifi, 'herkesin mutlu olabileceği, üreticinin, tüketicinin, esnafın, kasabın, sanayicinin, üretenin herkesin dengeyi bulabileceğimiz bir sistem bulacaksın' dedi. Ben de 'emrin olur' dedim ve arkadaşlarla birlikte onun için çalışıyoruz ama kurbanda fiyatlar böyle olacak, şöyle olacak demem bana göre doğru olmaz." dedi.

DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR!
Net konuşabilmek için biraz beklemek gerektiğine işaret eden Fakıbaba, şu ifadeleri kullandı:
"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak benden önceki bütün arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bir bayrak teslim aldım. Amacım bu bayrağı en iyi şekilde, en hızlı şekilde benden sonra gelen arkadaşıma vermektir. Bu süreç içerisinde de Allah’ın izniyle takım olarak başta cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, hep birlikte bu halkın daha mutlu, daha sağlıklı yaşayabilmesi için elimizden geleni yapacağız. Üreticinin de tüketicinin de mutlu olabileceği çalışmamız yapılıyor. Genelgelerimizde ne varsa uygulanır. Devlette devamlılık esastır. O devamlılıkta ne varsa onlar muhakkak uygulanır” ifadelerini kullandı.
Kaynak: iha.com.tr

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 11:59

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52