Bu besinler cinsel gücü artırıyor

Evliliğin ayakta durmasını sağlayan cinsellik, bazen rutine girebiliyor. Bunun için sağlıklı beslenip, özellikle afrodizyak etkili besinleri tüketmek sağlıklı bir çözüm olabilir.

Bu besinler cinsel gücü artırıyor


GIDAVİTRİNİ - Doğanın sunduğu besinlerden özellikle hangileri etkiye sahip öğrenelim. Evliliğin ayakta durmasını sağlayan cinsellik, bazen rutine girebiliyor. Belki de çiftler birbirinden uzaklaşıyor. Bu psikolojik bir yaklaşım genellikle. Bunun için sağlıklı beslenip, özellikle etkili besinleri tüketmek sağlıklı bir çözüm olabilir.

Düştüğü yerden bir ilişkiyi kaldırır mı bilemem tabii, biraz da çiftlerin çabasını gerektiriyor sonuçta. Ancak şu da bir gerçek ki, doğanın bize sunduğu sonsuz nimetlerden faydalanmak gerek.

Peki bu besinler hangileri?

Aslında liste çok uzun, ama ben sizlerle en çok önerilenleri paylaşmak istiyorum.
Çikolata
Muhtemelen bu konuda akla gelen ilk şey, çikolata. Her şeyden önce içerdiği seretonin ile mutluluğumuzu artıran çikolata aynı zamanda mükemmel bir etkisine de sahip. Tabii özellikle bitter çikolatanın daha etkili olacağını da söylemeden geçmeyeyim.
Vanilya
Hani denir ya, kokusunda davet var. Vanilya da öyle sanki. Muhtemelen etkisini de koklamaya başladığınız andan itibaren gösteriyor.

Peki vanilyayı nasıl tüketebiliriz? Dondurma, pasta derken birçok şekilde yiyebilirsiniz. Ama en sağlıklısı çayını tükermek.

Vanilyayı bir şekilde tüketmek gerekiyorsa, o zaman çayını hazırlayabiliriz. Normal siyah çay demleyin ve içine bir çay kaşığı vanilya ekstresi ekleyin. Çayınız hazır. Dilerseniz süt de ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Bu çay sizi oldukça rahatlatacaktır. Üstelik şeker isteğinizi de bastracaktır.
Kekik
Mutfakların, özellikle et ve tavuk yemekleri hazırlarken vazgeçilmezi bir baharat olan kekik, etkisini daha çok erkekler üzerinde gösteriyor.

E öyleyse bol kekikli bir ızgaraya ne dersiniz?
Karanfil
Yorgunluk ve halsizliğe de çok iyi gelen karanfil, en güçlü lar arasında sayılıyor. Sabah çaylarınıza atacağınız 1 – 2 karanfil ile güne zinde başlayabilir ve cinsel sağlığınıza da katkıda bulunabilirsiniz.
Hardal
Çok sağlıklı bir besin olduğu günümüzde de doktorlar tarafından doğrulanan hardal, özellikle düzenli tüketimde cinsel yönden de sağlıklı bir birey olmanızı sağlıyor. O halde özellikle ızgaraların ve patateslerin yanına çok yakıştığına göre bol bol tüketilebilir.
Muz
Lif yönünden oldukça zengin olan muz, özellikle erkeklerin spermlerinin sağlıklı olmasını sağlıyor. Eğer bebek yapmak istediğiniz bir dönemdeyseniz, mutlaka muz tüketmeye dikkat edin.

Bu saydıklarım besinlerden sadece birkaçı. Önemli olan aslında her besini dozunda ve düzenli tüketmek. O zaman zaten sağlıklı bir bedene sahip olacak ve bunu cinsel yaşamınızda da hissedeceksiniz. Şimdi size düşen bu bilgileri değerlendirmeye almak.

Kaynak: Ensonhaber

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 12:44

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52