A101 Market'e FETÖ operasyonu

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra hızlı bir şekilde el değiştiren A101 Marketler Zinciri'ne FETÖ/PDY operasyonu kapsamında el koyma kararı verildiği iddia edildi.

A101 Market'e FETÖ operasyonu


17-25 Aralık darbe girişiminde Türkiye'ye operasyon çekmeye kalkışanların olduğu anlaşılmış ve FETÖ/PDY örgütü deşifre edilmişti. Bu tarihten sonra zikredilen örgütle bağlantısı bulunan bir çok kişi, kurum ve kuruluşa yönelik operasyonlar yapılmıştı.

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra hızlı bir şekilde el değiştiren ve perakende çevrelerince hülleli satış yaptığı iddia edilen A101 Marketler Zinciri'ne FETÖ/PDY operasyonu kapsamında el koyma kararı verildiği iddia edildi.

15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasından sonra operasyonlarını hızlandıran maliye ve emniyet teşkilatı bir çok ticari işletmeye operasyon yapmıştı. Bu kapsamda A101 marketler zinciri Yeni Mağazacılık A.Ş. sahipleri hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği FETÖ/PDY operasyonunda, terör örgütü adına faaliyette bulunan Akfa Holding ve bağlı 51 şirket ile Yeni Mağazacılık A.Ş. isimli firmanın sahibi ortağı ve çalışanı olan 113 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

ŞİRKETLERE EL KOYMA VE ARAMA KARARI
Şüpheliler hakkında FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Dair Kanuna Muhalefet, Nitelikli Dolandırıcılık, Özel Belgede sahtecilik, Yardım Toplama Kanunu'na muhalefet ve Suçtan Kayhaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama suçlarından işlem yapılacak. Şirketlere yönelik arama ve el koyma kararı verildiği bildirildi.

1600'DEN FAZLA MAĞAZASI VAR
Türkiye genelinde 1600'den fazla mağazası bulunan A101'in sahibi konumundaki Yeni Mağazacılık'ın yönetiminde Turgut, Ahmet Yaşar ve Ayhan Aydın yer alıyor. Şirketin 104 milyon liralık kayıtlı sermayesi bulunuyor.
Gıdavitrini - Habertürk

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 14:51

Selami Türkoğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52